Producenci
Wybierz odpowiednie garnki na płytę indukcyjną

Wybierz odpowiednie garnki na płytę indukcyjną

Płyta indukcyjna to nowoczesne rozwiązanie, które obecnie znajduje się w niemal każdej nowoczesnej kuchni. Wiele osób rozważających jej zakup zadaje sobie pytanie, jakie garnki będą odpowiednie do gotowania czy też odgrzewania posiłków na płycie indukcyjnej. Okazuje się, że garnki do kuchenki indukcyjnej posiadają wszystkie istotne walory, jakie występują w przypadku tradycyjnych naczyń kuchennych, a dodatkowo ich ceny nie są wygórowane. Jakiego dokładnie typu naczynia mogą być wykorzystywane jako garnki indukcyjne?

Największą popularnością w tej kategorii naczyń kuchennych cieszą się garnki do kuchenki indukcyjnej typu ceramicznego. Poza przystępnymi cenami naczynia te wyróżniają się obecnością praktycznej, nieprzywierającej powłoki, która znacznie ułatwia utrzymanie tych garnków i patelni w perfekcyjnej czystości. Ponadto powłoka ta jest wysoce odporna na powstawanie zarysowań, dzięki czemu można podczas gotowania w pełni bezpiecznie używać wszelkiego rodzaju szpatułek czy też łopatek. Naczynia ceramiczne mogą być również myte w zmywarkach i dają możliwość gotowania bez użycia tłuszczu.

Odpowiadając na pytanie, jakie garnki wybrać do gotowania na płycie indukcyjnej nie sposób nie wspomnieć o tradycyjnych garnkach emaliowanych. Ten rodzaj naczyń rekomendowany jest dla małych dzieci i alergików. Ogromnym atutem garnków emaliowanych jest wysoka zawartość witamin i składników odżywczych w posiłkach, które zostały w tych naczyniach przyrządzone. Ponadto garnki tego typu wyjątkowo długo utrzymują ciepło w swoim wnętrzu.

Do gotowania na płytach indukcyjnych świetne nadają się również niesamowicie wytrzymałe garnki granitowe. Te zaskakująco lekkie naczynia wyróżniają się najwyższym poziomem odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. W garnkach granitowych gotowanie zajmuje znacznie mniej czasu, co pozwala zaoszczędzić w ten sposób sporo energii. Ten rodzaj naczyń można bez obaw myć w zmywarkach, a oprócz tego dają one możliwość w pełni beztłuszczowego gotowana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl