Producenci
Nasi Producenci

          Kahla        

Niemiecka manufaktura porcelany Kahla powstała w 1844 roku w Turyngii i jest jedną z najlepiej prosperujących niemieckich marek porcelanowych. W 2014 roku marka obchodziła podwójną rocznicę: minęło 170 lat od założenia firmy przez Christiana Eckardta i 20 lat od ponownego założenia firmy po upadku muru berlińskiego.

Właśnie po upadku muru, Kahla rozpoczęła produkcję linii przeznaczonych dla gastronomii. Zdobyła także prawo posługiwania się certyfikatem ISO 9001 – jako pierwsza z manufaktur porcelanowych byłego bloku wschodniego.

Klienci z ponad 60 krajów od lat doceniają wielofunkcyjne produkty Kala z sektora wyposażenia gospodarstwa domowego.

Od 1994 roku Kahla otrzymała ponad 100 międzynarodowych nagród za wzornictwo, za innowacyjne projekty produktów, a także inteligentne i ekologiczne koncepcje.

Dziś Kahla jest doskonale zarządzaną fabryką rodzinną o nowoczesnym podejściu do designu. Od 2009 roku wyroby Kahla sygnowane są znakiem Pro Eko /„KAHLA pro Öko“/, co gwarantuje, że produkty w 100% zostały wytworzone w procesie technologicznym o zredukowanym wpływie na środowisko.

W dziedzinie sztuki stołu, Kahlę uważa się za trendsettera – fabryki z całego świata podążają w kierunku przez nią wyznaczonym, zaś jej najwyższą jakość potwierdzają liczne certyfikaty.

Porcelana Kahla jest odpowiednia do zmywarek, kuchenek mikrofalowych, jest odporna na zarysowania i trudna do potłuczenia.

Kahla to porcelana dla zmysłów...

Kliknij i poznaj Produkty Kahla

 

Falk

 

Falk Culinair jest małą rodzinną firmą, która specjalizuje się w ręcznej produkcji miedzianych garnków i patelni o wyjątkowej jakości. Produkowane są od 1958 roku w Belgii, w małej wiosce na przedmieściach Brukseli.

Na początku produkcją miedzianych naczyń zajął się Pieter Paula Van Achter Sr., potem zaś w 1977 roku produkcję i handel przejął syn Pietera, Paul Van Achter, tuż po ukończeniu swoich studiów inżynierskich i zdobyciu doświadczenia metalurgicznego.

Z czasem Paul rozpoczął stosowanie technologii bimetalicznych w produkcji miedzianych naczyń kuchennych. Podejście technologii bimetalicznej polegało na laminowaniu dużej miedzianej płyty bezpośrednio na drobnej warstwie stali nierdzewnej. Bimetal został zaprojektowany w celu zastąpienia miękkiej metody nanoszenia warstwy cyny.
Ta bimetalna struktura jest dzisiaj uznawana za złoty standard w produkcji sprzętu do gotowania.

Miedź zaś została wybrana ze względu na swoje wspaniałe właściwości podczas gotowania, jest jednym z najlepszych przewodników ciepła, dlatego potrawy w miedzianych garnkach gotują się niezwykle równomiernie.

Obecnie firmą Falk Culinair kieruje Jan Van Achter, najmłodszy syn Paula. Z wykształceniem z zakresu ekonomii międzynarodowej dąży do globalnej dystrybucji pięknych i funkcjonalnych naczyń Falk.

„…Moim wyzwaniem jest kontynuowanie produkcji najlepszych, ręcznie robionych naczyń na świecie. Każde naczynie jest wykonane według dzisiejszych wysokich standardów z użyciem ekskluzywnych materiałów bez kompromisu, ale ze smakiem i tradycją".

Falk Culinair to produkt najwyższej jakości, unikalny w swoich możliwościach - dziś i na wiele pokoleń…

 

Kliknij i poznaj Produkty Falk Culinair

 

 

Ballarini to włoska firma z tradycjami, zajmująca się produkcją garnków oraz patelni.

Została założona przez Paolo Ballarini już w 1889 roku w mieście Rivalrolo Mantovano we Włoszech.

Na początku jako mała fabryka zajmująca się produkcją narzędzi metalowych, z czasem ewaluowała do tego stopnia, że teraz jest jedną z najważniejszych fabryk w Europie.

Produkuje rocznie ponad 12 milionów sztuk swoich produktów i jest liderem w dziedzinie innowacji, zarówno w zakresie stosowanych technologii, jak i proponowanych modeli naczyń kuchennych.

Firma jest obecna ze swoimi produktami na wszystkich pięciu kontynentach. 

Ballarini to silny związek z włoską i międzynarodową tradycją kulinarną, a technologicznymi i kreatywnymi innowacjami produktu.

Produkty Ballarini przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które kochają dobrą i zdrową kuchnię oraz wysmakowany styl.

Produkowane są w Unii Europejskiej przy zachowaniu ścisłych norm jakościowych i zdrowotnych.Kliknij i poznaj Produkty Ballarini

 

 

Staub

 

Marka Staub powstała we Francji ― a dokładniej w Alzacji, regionie słynącym ze sztuki kulinarnej, dobrego jedzenia oraz wyśmienitej ceramiki. Dlatego też, założyciel Stauba postawił sobie za cel ciągłe doskonalenie tych regionalnych cech.

Francis Staub w 1974 roku zaprojektował swój pierwszy emaliowany garnek, łącząc żeliwo z najnowszymi technologiami.

Do tej pory asortyment produktów to głównie trwałe żeliwne i ceramiczne naczynia dla koneserów poszukujących autentycznego i emocjonalnego doświadczenia w gotowaniu.

Naczynia pokryte są kilkukrotnie nakładaną, wybarwianą ceramiczną, szklaną emalią. Posiadają powłokę zapobiegającą przywieraniu potraw oraz technologię wypustek wewnątrz pokrywek, które pozwalają zachować do 30% więcej wilgoci w przygotowywanych potrawach, niż w przypadku stosowania klasycznych pokrywek. 

Produkty Staub doskonale łączą tradycyjne rzemiosło i najnowocześniejszą technologię.

Dzięki szerokiemu asortymentowi ciekawych form w intensywnych kolorach, zapewnieniu przez producenta niemal wieczystej gwarancji, naczynia kuchenne Staub bardzo często są spotykane w kuchniach i na stołach zarówno w domach jak i w najlepszych restauracjach na całym świecie, co świadczy o ich jakości i bezapelacyjnym pięknie.

Dzisiaj bocian z Alzacji jest symbolem dziedzictwa Staub, a wszystkie produkty są nadal produkowane we Francji i są dostępne na całym świecie.

Kliknij i poznaj Produkty Staub

 

 Zwilling

 

13 czerwca 1731 roku Peter Henckels zarejestrował logo "Zwilling” w Solingen w Niemczech. I to właśnie sprawiło, że Zwilling jest jednym z najstarszych znaków towarowych na świecie.

40 lat później urodził się syn Petera, Johann Abraham Henckels, który później zmienił nazwę firmy. Logo Henckels jest w obecnym kształcie z czerwonym tłem od 1969 roku. Biały symbol Zwilling na czerwonym tle to znak wymagającego stylu życia.

Taki był początek niezwykłej historii sukcesu pochodzącej z Solingen, której rozdziały są pisane nadal na całym świecie. 

Celem Zwilling od początk była chęć wytwarzania atrakcyjnych i ponadczasowych projektów oraz produktów o najwyższej jakości. Dlatego też, klienci na całym świecie do tej pory są zachwyceni wszechstronnością i długowiecznością produktów Zwilling.

Szeroka gama produktów oferuje wyposażenie nowoczesnej kuchni domowej - od noży, sztućcy i garnków do akcesoriów i naczyń kuchennych.

Zwilling to oferta skierowana dla ludzi świadomych swoich potrzeb.

 

Kliknij i poznaj Produkty Zwilling

 


Niemiecka firma Zassenhaus rozpoczęła swoją działalność w 1867 roku, na początku zajmując się eksportem drobnego sprzętu i narzędzi, dopiero potem stała się producentem wysokiej jakości, przede wszystkim drewnianych, młynków do przypraw i kawy, a także desek do krojenia, noży i  innych akcesoriów kuchennych. Już 20 lat później rozpoczęła się produkcja młynków do kawy, zaś wyprodukowane w 1904 roku młynki do pieprzu, odniosły ogromny sukces.

Młynki Zassenhaus są przeznaczone do mielenia w sposób perfekcyjny, dzięki temu kawa i przyprawy mogą zmieniać swój stan sypkości dopasowany do preferencji nawet najbardziej wymagających koneserów smaku i aromatu.

Każda linia produktów marki Zassenhaus ma niepowtarzalny i wyjątkowy wygląd, odznacza się precyzją wykonania i innowacyjnością. To niezwykle estetyczna, ponadczasowa elegancja, która spełnia najwyższe standardy jakości.


Kliknij i poznaj Produkty Zassenhaus

 

Niemiecka firma Cilio powstała w 1993 roku w Solingen. Na początku skoncentrowana była na produkcji młynków do kawy, niemających sobie równych kafeterii, akcesoriów do espresso czy do spieniania mleka – w 2001 roku przełomem w tej kategorii było stworzenie spieniacza do mleka AEROLATTE®, któremu do tej pory jest ciężko dorównać. Cilio w pierwszych latach swojej działalności, skupiona była przede wszystkim na produkcji tego, co związane z włoską kulturą picia kawy i śródziemnomorskim stylem życia. Dopiero w 2008 roku wprowadziła zupełnie nową ofertę, młynki do pieprzu i soli o klasycznym i nowoczesnym designie, wyposażone w wysokiej jakości stalowe i ceramiczne mechanizmy mielące, posiadające nawet 25 - letnią gwarancję. To prawdziwe produkty premium.

Obecnie Cilio jest producentem nie tylko akcesoriów do kawy czy młynków do przypraw, to także bogata i ciekawa oferta akcesoriów kuchennych i barowych, oryginalnej zastawy stołowej oraz artykułów dekoracyjnych z najwyższej półki.

Każdy z produktów Cilio jest wytwarzany z najlepszych, uniwersalnych materiałów, jak drewno, porcelana, wiklina czy też stal nierdzewna. Wykonany jest niezwykle precyzyjnie, ze szczególnym podkreśleniem wyjątkowego i ciekawego designu, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Celem Cilio jest wnieść radość i podnieść jakość życia w każdym domu, poprzez ciągły rozwój swoich kolekcji i dążenie do perfekcji produktów już udanych.

 

Kliknij i poznaj Produkty Cilio

AeroPress, Inc. jest amerykańskim producentem innowacyjnego ekspresu do kawy AeroPress, który jest uwielbiany przez wielu smakoszy kawy na całym świecie. Założycielem, wynalazcą i właścicielem firmy jest emerytowany instruktor inżynierii Uniwersytetu Stanforda, Alan Adler.

W 1984 roku Alan Adler założył swoją firmę jako Superflight, Inc., aby produkować i sprzedać swój nowy wynalazek, dysk latający Aerobie. Po tym jak ustanowił rekord Guinnessa na najdłuższy rzut, dysk Aerobie był ogromnym sukcesem. W następnych latach firma wprowadziła wiele dodatkowych innowacyjnych zabawek sportowych, które sprzedaje do tej pory na całym świecie.

W 2004 roku Alan Adler zaczął studiować proces parzenia kawy i majstrował przy projektach ekspresów do kawy, chciał mieć urządzenie, które zaparzy filiżankę kawy tak pyszną, jak tylko to możliwe. Początkowo nie miał pojęcia, że opracowuje nowy produkt dla swojej firmy, nie wspominając o tym, iż będzie to najbardziej udany produkt jaki do tej pory wyprodukował. Na targach branży kawowej w listopadzie 2005 r. firma zadebiutowała nowym ekspresem do kawy AeroPress. Eksperci branżowi przyznali, że parzy smaczną kawę, ale początkowo powitano go z wielkim sceptycyzmem. To był zupełnie nowy rodzaj ekspresu do kawy wymyślonego i wyprodukowanego przez firmę sprzedającą zabawki sportowe.

Mniej więcej w tym czasie Alan postanowił zmienić nazwę firmy na Aerobie, aby pasowała do jej marki.

Po kilku latach prób zdobycia wiarygodności w świecie kawy, sprzedaż AeroPress dla miłośników kawy rozpoczęła się w USA i ponad 60 krajach.

Latem 2017 roku Alan Adler sprzedał aktywa firmy zabawkarskiej Aerobie, w tym markę Aerobie, firmie Swimways, spółce zależnej od Spin Master Ltd. Zmienił nazwę firmy na AeroPress, Inc., aby odzwierciedlić jej nowy kierunek działalności w zakresie parzenia kawy.

Zastrzeżony projekt i wyjątkowa wydajność ekspresu do kawy AeroPress zyskały szerokie uznanie. Obecnie AeroPress uznawany jest za jedną z najciekawszych alternatywnych metod przygotowywania kawy. Na całym świecie organizowane są mistrzostwa, które zwieńczone są zawodami World AeroPress Championships. 

 

Kliknij i poznaj Produkty AeroPress

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl